Műfű tisztítás és más hasznos praktikák
A műfű tisztítás is azon feladatok közé tartozik, amivel látványos eredményt érhetünk el, ha szeretnénk szebbé, ápoltabbá varázsolni a környezetünket. A műgyep legnagyobb előnye, hogy nem igényel különösebb karbantartást, viszont mindenképp szükség van időnként a tisztítására. Szerencsére, erre sokkal ritkábban kell sort keríteni, mint azt a legtöbben gondolják.
A műfű tisztítás gyerekjátéknak számít
Nem kell hozzá semmilyen speciális, drága eszköz vagy tisztítószer. Viszont, amikor elérkezik az ideje, akkor a műfű tisztítás nem tűr halasztást, mert így őrizhetjük meg a természetességét és a struktúráját.
Elég, ha előkapjuk a porszívót és kiporszívózzuk. Ha nincs leragasztva, akkor ki is lehet rázni belőle a port. Át lehet törölni egy hagyományos felmosóval is, mert így a porszívózás után teljesen eltávolíthatóak a szennyeződések. A nagyobb esőzések alkalmával nem árt leseperni róla a vizet.
A műfű tisztítás csak akkor igényli az ipari gépek bevetését, hogyha egy focipálya méretű területet szeretnénk karbantartani. Lombseprűvel, gereblyével, vagy lombfújóval is össze lehet szedni a lehulló faleveleket. Érdemes száliránnyal ellentétes irányban seperni, borzolni a műfüvet, a természetesebb hatás elérése érdekében.
Persze nem csupán ez igényel tisztítást, mert csövek is olyan dolgok, amire mindig figyelni kell. Például a kézi csőtisztító spirált egészen a dugulás helyéig kell leengedni a vezetékbe. Vannak bizonyos változatok, amik tekerős fúróra szerelhetőek. A tekerés során spirális mozgás jön létre, ami kitisztítja a csővezetékben felgyülemlett lerakódásokat.
A csőgörény házilag is eredményes lehet
Amikor a vegyszerek már nem segítenek, de még mindig nem szeretnénk szakembert hívni a duguláshoz, akkor felvehetjük a kesztyűt fizikai hadviselés formájában is, egy csőgörény segítségével. A csőgörény házilag is egyszerűen használható, viszont ahhoz, hogy eredményes legyen, érdemes minőségi változattal megpróbálni elhárítani a dugulást. A legolcsóbb változatokkal kevés esélyünk lesz elhárítani a dugulást.
A kialakításából fakadóan, a csövek kanyarulatain is képes túljutni. Ajánlott minden háztartásban beszerezni egy ilyen eszközt, mert ezzel gyorsan és hatékonyan hárítható el a dugulás. Ha minden kötél szakad, akkor az ipari változatot kell bevetni, ami sokkal erősebb kivitelt képvisel. Az ipari csőgörény házilag már nem használható, mert ez már szakember jelenlétét igényli és nem számít az alapfelszerelések közé.
A szalagparketta lerakása házilag is megoldható
A nappaliban furcsán mutatna a műfű, viszont a szalagparketta lerakása házilag gyakori választásnak számít. Aki már dolgozott laminált padlóval, annak ismerős lesz a kivitelezés menete, mert hasonlóan kell eljárni ebben az esetben is. Azért nevezik parkettának, mert tömör fát tartalmaz. Tartalmaz egy alsó hordozóréteget, ami például lehet vörös fenyő és egy nemesfa réteg képezi a felső részét, ami lehet tölgy vagy bükk.
A szalagparketta lerakása akkor ajánlott szakember nélkül, ha teljesen egyenletes a fogadófelület, vagyis az aljazt. Ha nem, akkor aljzatkiegyenlítésre lesz szükség. Lehetséges a ragasztásos módszert is alkalmazni a lerakás során.
Fontos továbbá, hogy figyeljünk az olyan részletekre is, mint a padlófűtés megléte, mert a szalagparketta lerakása ebben az esetben csak akkor lehetséges, hogyha az nem juhar vagy bükk. A parketta lerakása előtt érdemes megállapítani annak a nedvességét is. Amennyiben ez túl magas, akkor a parketta felszívja és tönkremegy.
A függöny mosás fehérítés ideje is eljön egyszer
A függöny mosás fehérítés nemcsak évente egyszer aktuális, mégis sokan tavaszra időzítik. A függöny mosás révén megőrizhető a lakás friss illata, ami nagyban hozzájárul a higiénikus környezet és a komfortérzet megteremtéséhez. A függönyök bár jól mutatnak és segítenek megőrizni a privát szférát, a belátás csökkentésével, illetve szűrik a külső fényt, mégis kiváló porfogónak számítanak. Ezért elengedhetetlen legalább 4 havonta a függöny mosás.
A függöny mosás fehérítés kezdete előtt érdemes tájékozódni arról, hogy az adott anyagot gépben, kézzel vagy vegyszeres tisztításnak kell alávetni. A selymet például nem tehetjük gépbe, hanem kézi mosása ajánlott. A nehezebb sötétítők esetében már vegytisztítás ajánlott. A kényesebb anyagok kézzel történő mosása során ne csavarjuk ki a függönyt, csak nyomkodjuk ki belőle a vizet, majd akasszuk ki száradni.